Кількість
|
Вартість
|
||
|
Хочете проводити вимірювання і контролювати рівень вологості в агресивних середовищах і при екстремальних температурах, тоді вибір очевидний – вологомір ґрунту MS350
Виробник цифрового аналізатору вологості зазначає, що MS350 своє широке застосування може знайти при контролі і вимірюванні вмісту вологості в ґрунті, продуктах вугільної промисловості, сипучих матеріалів і різноманітних хімічних порошків.
Проведемо аналітичне дослідження даного твердження. У яких агрегатних станах може перебувати вода в ґрунті? Звичайно ж у всіх трьох: рідкому, газоподібному і твердому. Але зафіксувати їх рівень за допомогою цифрового вологоміра MS350 є можливим тільки для двох – рідкого і газоподібного.
З рідким станом все просто, чутливий елемент не обов’язково повинен володіти надчутливістю для даного типу вимірювань, але ось зовсім протилежна думка про чутливість датчика при вимірюванні парового стану рідини. Паровий стан простіше зафіксувати при більш високих концентраціях вологості і цей факт є очевидним.
Цифровий аналізатор вологості MS350 є датчиком вмісту вологості. Перевага використання такого типу датчиків полягає в розмаїтті екстремальних умов вимірювання. Азотні, фосфатні добрива, засоленість і кислотність ґрунтів – це все, що на даний момент переважає в вітчизняних ґрунтах, та й не тільки.
Про що це говорить? Що ґрунт є агресивним середовищем і для вимірювання рівня його вологості необхідно використовувати аналізатори стійкі до таких умов роботи. Слід зазначити, що температурні режими при вимірюванні теж є важливим аргументом при виборі аналізатора. У весняно-літній періоди (коли особливо важливо контролювати рівень вологості в ґрунті для того щоб забезпечити високий урожай) часто стоять високі температури, а ґрунти за законами поглинання теплової енергії за рахунок свого темного (чорного) кольору піддаються сильному нагріванню до 60 °С, іноді і вище.
Як агресивне середовище може вплинути на точність вимірювання вологості?
Грунт - це інтегрований продукт взаємодії літосфери, вітрів, продуктів життєдіяльності рослинних культур, що в результаті придбали властивості родючості і створили особливий мікроклімат для зростання мікроорганізмів і рослин. Мікроклімат для оптимального росту рослин повинен відповідати вологості в діапазоні 50...80 %, температурі – 18…28 °С, складу мінеральних речовин.
При повсякденній експлуатації посівних площ останній ресурс вичерпаний, але фермер не хоче втрачати прибутки і в ґрунти додаються всілякі мінеральні добрива для підвищення врожайності. Добрива бувають органічними до них відносяться - компост, гній, пташиний послід і інші. Але найчастіше його не вистачає, тому куди простіше придбати мінеральні або органо-мінеральні добрива. Від органічних добрив шкоди немає, тільки користь, а от про мінеральні сказати такого не можемо.
Фермери неправильно розраховують концентрацію внесених добрив, і це проблема не тільки вітчизняних господарників, а й американських, внаслідок чого це сприяє створенню агресивного хімічного середовища з перевищеною концентрацією аміаку, натрію, кальцію, фосфору в різних комбінаціях хімічних оксидів, кислот, солей.
При проведенні вимірювань в агресивному середовищі, фермер, що вперше обробляє земельний наділ, найчастіше нічого не знаючи про хімічний склад ґрунту, може зробити вимірювання вологості аналізатором, що не в змозі витримати підвищену кислотність, солоність. Як це проявляється? Вимірювання Ви проведете, тільки результати будуть не вірними. Саме тому, рекомендуємо універсальний цифровий аналізатор вологості, розроблений під всі види і хімічні склади ґрунту, що дозволяє отримувати результат вимірювання з точністю 0,1%.
Де цифровий вологомір MS350 стане професійним помічником у вимірах вологості?
Сільське господарство. Грунт повинен володіти певними параметрами вологості перед тим як проводити посівну сільськогосподарських рослинних культур. Виконання даного твердження є початковою умовою для хорошого врожаю. При посадці рослинних культур у відкритий ґрунт, необхідно чекати сезону дощів, що дадуть старт посівної.
Але, якщо Ви вирощуєте рослинні культури в теплицях, тоді Ви можете самостійно проводити зволоження ґрунту. Але це не так-то легко, як здається на перший погляд. Заливай собі - і все прекрасно росте. Перенасичення вологою в тепличних умовах завжди супроводжуються теплими кліматичними умовами, що призводить до загнивання, утворення мікроклімату для розвитку шкідливих організмів на стеблах і листках культур (плямистість на листках, трахеомікозного руйнування листа, бактеріоз, наліт, борошниста роса та інші недуги). Правильний мікроклімат в ґрунті сприятливо впливає на усунення, в крайньому випадку мінімізацію гнильних бактерій і грибків на листяних покривах і гілках рослин.
Хочемо звернути Вашу увагу на показники оптимальної вологості при вирощуванні різних рослинних культур в момент їх посіву (закладання посівного матеріалу в ґрунт, укорінення, пробивання паростка). Для професійного вирощування різних рослинних культур діапазон вологості буде різним. Розглянемо приклад в таблиці 1.
Таблиця 1 - Порівняльна таблиця необхідних показників зволоження ґрунту для створення оптимальних умов росту в початковий момент посівної
Назва рослинної культури |
Діапазон вологості |
Овочеві культури (томати, капуста, картопля, баклажани, перець, цибуля) |
65 ~ 75 % |
Зернові культури (овес, ячмінь, соняшник, пшениця) |
75 ~ 85 % |
Трав’янисті культури (льон, конюшина) |
85 ~ 90 % |
З ростом рослинним культурам потрібний менший обсяг вологості. Розглянемо динаміку зміни показників вологості для перерахованих рослин.
Таблиця 2 - Порівняльна таблиця необхідних показників зволоження ґрунту для створення оптимальних умов росту після вкорінення рослинної культури
Назва рослинної культури |
Діапазон вологості |
Овочеві культури (томати, капуста, картопля, баклажани, перець, цибуля) |
45 ~ 50 % |
Зернові культури (овес, ячмінь, соняшник, пшениця) |
45 ~ 55 % |
Трав’янисті культури (льон, конюшина) |
45 ~ 50 % |
Вугільна промисловість. Закупівля продуктів вугільної промисловості обов’язково повинна проходити під суворим контролем за вмістом вологи у вугіллі. Від цього показника безпосередньо залежить вартість і якість. Виходить, якщо придбати вугілля з високим вмістом вологи, то Ви переплатите двічі. Перший раз при висушуванні - він втратить у вазі, по-друге, Ви не зможете при його спалюванні добути необхідну кількість теплової енергії. Ось і виходить, що на закупівлю вугілля потрібно ходити з аналізатором вологості.
Хімічна промисловість. Всі хімічні речовини діляться на чотири групи, важливим чинником для них є ступінь присутності в них технічних продуктів. Від природних до речовин з 100% присутністю технічних реагентів. Їх зберігання є досить складним і трудомістким. Всі ці речовини мають властивість швидко накопичувати вологу, деякі речовини тільки втрачають в концентрації, а деякі повністю втрачають свій спектр хімічних можливостей. Контроль за рівнем вологості в даній сфері діяльності є обов’язковим.
Найважливіші характеристики цифрового аналізатора вологості:
- Точність вимірювання вмісту вологості.
- Можливість цифрового вологоміра повертатися в робочий режим після утворення конденсату, іншими словами стійкість до агресивної дії утвореного конденсату.
- Діапазон вимірювання вмісту вологості.
- Який принцип фізичних закономірностей покладено в основу проектування і принципу дії аналізатора (ємнісний, резистивний).
- Наявність системи калібрування аналізатора вологості по температурі і по нульовому параметру вмісту вологості (крапля роси).
Особливості цифрового аналізатора вологості MS350:
- Портативний вимірювальний прилад, що дозволяє проводити вимірювання вмісту вологості в ґрунтах з різним хімічним складом.
- Вбудована система калібрування по температурі.
- Вбудована система калібрування по вологості (крапля роси).
- Має зручний інтерфейс що сприяє комфортному проведенню вимірювання.
- Забезпечено системою автоматичного відключення через 5 хвилин з моменту останнього вимірювання.
- Проводить вимірювання для семи груп матеріалів.
Технічні характеристики цифрового аналізатора вологості MS350:
- Діапазон вимірювання вологості 0 ... 80 %.
- Температура навколишнього середовища при проведенні вимірювань 0 ... 60 °С.
- Роздільна здатність вимірювання вмісту вологості 0,1 %.
- Точність вимірювання вмісту вологості ± 0,5 %.
- Рідкокристалічний дисплей розміром 4 дюйми (з підсвічуванням).
- Габаритні розміри 51 х 34 х 42 см.
Якщо Вам важко зробити остаточний вибір, зверніться за консультацією до професійних консультантів фірми SIMVOLT, що обов’язково допоможуть вибрати і купити якісний аналізатор вологості, що задовольняє всі Ваші побажання. Ціна вологоміра MS350 відповідає заявленим характеристикам на 100%.