Кількість
|
Вартість
|
||
|
Лабораторії та промислові об'єкти містять різноманітні чутливі до вібрацій обладнання та системи, що використовуються для досліджень та виробництва продукції. Сильні удари та вібрації можуть швидко спричинити неприйнятні стани системи або обладнання та сприймаються як найважливіші проблеми в конструкції механічної системи. Система контролю вібрації застосовується для поліпшення продуктивності системи або обладнання та зменшення впливу вібрацій.
Повна оцінка впливу вібрації вимагає вимірювання прискорення вібрації в м/с2. Напрямок впливу вібрації також важливий і вимірюється у визначених напрямках. Також визначаються частота вібрацій та тривалість впливу. Наскільки сильно людина тримається за пристрій також впливає на кількість вібраційної енергії, що надходить у руку працівника, тому сила зчеплення з рукою є ще одним важливим фактором в оцінці впливу.
Прискорення часто використовують як міру впливу вібрації з наступних причин:
- Вимірювання прискорення може також дати інформацію про швидкість та амплітуду вібрації.
- Ступінь шкоди обладнанню, системам та здоров’ю працівників пов'язана з величиною прискорення.
Контроль вібрації здійснюється за допомогою декількох типів приладів для вимірювання прискорення, швидкості зміни та напрямку за одиницю часу (наприклад, в секунду).
Типова система вимірювання вібрації включає пристрій для вимірювання вібрації (віброметр, акселерометр). Це обладнання також може мати налаштування для вимірювання інших параметрів (швидкість, прискорення, амплітуда), дисплей для зручного зчитування інформації, вбудовану пам'ять та USB-інтерфейс для виведення результатів вимірювання.
Вплив вібрації на організм людини
Вібрація — це механічні коливання предмета навколо точки рівноваги. Коливання можуть бути регулярними, такими як рух маятника, або випадковими, такими як рух шини по гравійній дорозі. Вивчення впливу вібрації на здоров'я працівника вимагає вимірювання загальної енергії вібрації, що генеруються вібраційним обладнанням або конструкцією.
Вібрація потрапляє в тіло з тієї частини тіла або органу, яка контактує з вібраційним обладнанням. Коли працівник експлуатує ручне обладнання, таке як бензопила або відбійний молоток, вібрація впливає на руки. Така експозиція називається вібраційною рукою. Коли працівник сидить або стоїть на вібраційній підлозі або сидінні, вплив вібрації впливає майже на все тіло і називається впливом вібрації всього тіла. Для систематичного контролю вібрацій на виробництві застосовують датчик контролю вібрації, який найкраще купити в інтернет-маркеті https://simvolt.ua/.
Ризик травми, спричиненої вібрацією, залежить від середньодобової експозиції. Оцінка ризику враховує інтенсивність та частоту вібрації, тривалість (роки) впливу та частину тіла, яка отримує енергію вібрації.
Вібрація руки спричиняє пошкодження кистей та пальців. Це виглядає як пошкодження судин, нервів та суглобів пальців. Отриманий стан відомий як вібраційний синдром кисті-руки (HAVS). Одним із симптомів є те, що уражені пальці можуть біліти, особливо під впливом холоду. Вібраційна хвороба білих пальців також спричиняє втрату сили зчеплення та втрату чутливості дотику.
Основними джерелами шкідливих HAVS є:
- Збільшена величина прискорення вібрації.
- Погане обслуговування обладнання.
- Мінімальна ізоляція ручки.
- Збільшена вага пристроїв.
- Збільшена площа поверхні контакту руки з інструментом.
- Твердий матеріал з яким контактують.
Вплив вібрації всього тіла (WBV) на здоров’я недостатньо вивчений. У водіїв важких транспортних засобів при дослідженні виявили збільшення частоти порушень роботи кишечника та кровоносної, опорно-рухової та неврологічної систем. Постійний контроль рівня вібрації попереджує виникнення хвороб у працівників.
Основними джерелами шкідливих WBV в транспортних засобах та машинах є:
- Нерівні дорожні покриття.
- Діяльність та стан транспортного засобу.
- Вібрація двигуна.
- Дизайн сидіння, підвіска та частота їх обслуговування.
Де найкращий вибір обладнання для контролю вібрацій?
Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» пропонує великий асортимент товарів для визначення різних параметрів вібрацій та в різному діапазоні частот.
Отримати кваліфіковану консультацію та датчики контролю вібрації купити можна в офісі нашої компанії в місті Київ по вулиці Академіка Заболотного 150.