Кількість
|
Вартість
|
||
|
Джерело живлення для електронного обладнання – це схема, яка перетворює напругу змінного струму в регульовану напругу постійного струму. Електронний пристрій зазвичай не використовує електричну енергію в тому вигляді, в якому вона виробляється або розподіляється. Це вимагає певної форми перетворення енергії. Блок живлення (БЖ) передає електричну енергію від даного джерела до даного навантаження за допомогою електронних схем. Існують різні типи блоків живлення залежно від режиму роботи та застосування.
Основні елементи блоку живлення
Блок живлення отримує живлення від мережі змінного струму та виконує багато завдань, перш ніж передати його на вихідний електронний пристрій. Ці завдання включають:
- Зміна рівня живлення до значення, придатного для керування ланцюгом навантаження.
- Виробництво живлення постійного струму від синусоїди змінного струму від джерела живлення.
- Запобігання будь-якого сигналу змінного струму на виході живлення.
- Забезпечення постійної вихідної напруги незалежно від змін напруги живлення змінного струму, струму навантаження та температури.
Для цього основний блок живлення має чотири основні складові:
- Вхідний трансформатор використовується для перетворення вхідної мережевої напруги (AC) до необхідного (AC) рівня для джерела живлення. Він ізолює вихідний ланцюг від мережі живлення.
- Випрямляч перетворює вхідний сигнал змінного струму в сигнал постійного струму.
- Фільтр необхідний для того, щоб компоненти змінного струму з лінії живлення не потрапляли на вихід.
- Регулятор забезпечує постійний вихід, незалежно від вихідного струму або будь-яких незначних коливань вхідного рівня. Він може використовувати техніку лінійного або комутаційного режиму, щоб привести вихідну напругу до необхідного рівня.
Типи джерел живлення електронних пристроїв
Більшість електронних пристроїв працюють на регульованому постійному струмі, незалежно від джерела живлення (змінного або постійного струму). Залежно від джерела живлення (змінного або постійного струму), усі такі пристрої мають різні налаштування для перетворення його на регульоване джерело постійного струму. Змінне джерело живлення змінного струму важливе для оцінки обладнання, коли воно піддається дії підвищеної чи зниженої напруги.
- Джерело безперебійного живлення. Це резервне джерело живлення на випадок збою або коливань електроенергії.
- Джерело з постійною напругою живлення. Цей тип пристроїв зазвичай постачається з лічильником, щоб показати напругу, на яку встановлено джерело живлення.
- Джерело живлення постійного струму. У режимі постійного струму блок живлення підтримує заданий струм незалежно від зміни опору навантаження.
- Багатовихідне джерело живлення. Пристрій має більше одного виходу постійного струму, і є корисним і економічно ефективним для систем, які потребують кількох різних напруг.
- Програмоване джерело живлення. Часто використовується як частина комп’ютерної системи для тестування або виробництва.
- Багатодіапазонне джерело живлення. Пристрій працює з фіксованою напругою та струмом, наприклад 30 В, 3 А. Коли є потреба в особливих характеристиках або незвичайних форм-факторах, розробляються індивідуальні конструкції, особливо для роботи в складних умовах, наприклад, у військовій справі тощо.
Специфікації, на які варто звернути увагу
Джерела живлення мають різні характеристики для різних застосувань. В інтернет-маркеті https://simvolt.ua/ можна джерело живлення купить за вигідними цінами. Вибираючи джерело живлення, необхідно враховувати кожну специфікацію. Необхідно розуміти все, від номінальних значень напруги та струму до пульсацій, регулювання навантаження, регулювання вхідної напруги тощо. Нижче наведено кілька важливих параметрів, на які слід звернути увагу.
- Шум і пульсація, що є невеликою зміною напруги, коли змінний струм перетворюється на постійний.
- Низьке падіння для зменшення втрат електроенергії.
- Швидкий динамічний відгук.
- Лінійне регулювання, яке є зміною вихідної напруги зі зміною вхідної або лінійної напруги.
- Регулювання навантаження, яке є зміною вихідної напруги для зміни навантаження.
- Перевантаження по струму, яке можна контролювати внутрішньою схемою захисту.
- Перегрівання, яке можна контролювати за допомогою датчика температури та відповідної схеми.
- Перенапруга, яку можна контролювати джерелом живлення зі схемою захисту від перенапруги.
- Електромагнітна сумісність, яка використовує техніку проектування для мінімізації електромагнітних перешкод (EMП).
Блок живлення використовується у всьому електронному обладнанні, яке використовує напругу постійного струму як вхід, наприклад, радіопередавачі, приймачі, комп’ютери тощо. Імпульсні джерела живлення часто використовуються в застосуваннях, де важливі термін служби батареї та температура, наприклад, електроліз, переробка відходів, паливні елементи, двигуни постійного струму, автомобільні автомати, авіація та море, дослідження та розробки, виробництво та випробувальне обладнання, зарядка акумуляторів для літій-іонних акумуляторів і гальванічне покриття.
Лінійні стабілізатори забезпечують безшумну вихідну напругу, але мають низьку ефективність і великі розміри. Це робить їх придатними для пристроїв, яким потрібна висока частота та низький рівень шуму, таких як сигнальні процесори, схеми керування, автоматизоване та лабораторне випробувальне обладнання, малошумні підсилювачі, датчики та схеми збору даних тощо.
Щоб вибрати відповідне джерело живлення для електронного пристрою, важливо спочатку зрозуміти вимоги до налаштування. Ознайомтеся з різними типами джерел живлення можна на сайті нашої компанії https://simvolt.ua/. Перевірте необхідні специфікації та бажане застосування.
В магазині вимірювальних приладів «SIMVOLT» представлені різні типи джерел живлення: зарядні станції, безперебійні джерела живлення, сонячні панелі. Якщо у вас виникли питання стосовно вибору правильного джерела живлення зверніться до спеціалістів нашої компанії, які нададуть вам необхідну консультацію та допоможуть підібрати відповідні джерела живлення ціна на які вас влаштує.