Кількість
|
Вартість
|
||
|
В економіці, де ефективність виробництва є ключовою, немає місця для помилок. Якість має бути досконалою, оскільки споживачі, як правило, більш вимогливі, ніж будь-коли, і погоджуються тільки на якісну продукцію. Виробництво розміщується по всій планеті. Традиційні високопродуктивні продукти зараз часто виготовляються в менш традиційних країнах, щоб зберегти конкурентоспроможні виробничі витрати.
Для збереження довіри споживачів вирішальне значення мають контрольні пристрої для забезпечення найвищої якості.
Вимірювач блиску дозволяє користувачеві швидко та просто точно вимірювати рівень блиску на будь-якій поверхні. Будь то папір, фарба, пластик, дерево чи будь-який інший матеріал. Ніякої спеціальної підготовки чи навичок не потрібно. Просто помістіть вимірювач, натисніть кнопку сканування та зчитайте значення. Пристрій сканує стандартний кут всіх виробів. Параметри шаблону також можуть забезпечити гнучкість для використання з криволінійними поверхнями або невеликими тестовими областями.
На візуальне сприйняття поверхні сильно впливає частка світла з дзеркальним відбиттям від цієї поверхні. Як критерій перевірки він є таким же важливим, як і колір. Оптичні властивості аналізу блиску залежать від ряду змінних. Сам глянець заснований на взаємодії/відбитті світла та фізичних характеристиках поверхні.
За визначенням, блиск — це міра частки світла, яке дзеркально відбивається від поверхні. Змінними, які впливають на блиск, є показник заломлення матеріалу, кут падіння світла та рельєф поверхні (структура / гладкість / шорсткість).
Матеріали з гладкими поверхнями виглядають глянцевими, тоді як шорсткі поверхні не відбивають дзеркального світла або відбивають його мало, тому виглядають матовими або гладкими. У повсякденному житті розпізнаються різні рівні блиску. Не знаючи конкретних числових значень, ми визначаємо поверхні як глянцеві або блискучі, напівглянцеві, сатинові або матові (рівні, матові). Використовуючи блискомір, ви можете надати числові дані для підтвердження візуального сприйняття. Застосування глосметру вирішує задачу вимірювання параметра блиску.
Різновиди глосметрів та їх застосування
- Вершина лінійка всіх блискомірів — пристрої, які можуть проводити вимірювання під трьома різними кутами. Окрім кутів вимірювання 20° та 60°, прилади також оснащені кутом вимірювання 85°, таким чином покриваючи весь спектр глянцю. Кут 85° призначений для низьких рівнів блиску (високе дифузне відображення) або матових поверхонь. Залежно від моделі прилад можна налаштувати на вимірювання та відображення лише одного або кількох кутів вимірювання одночасно.
- Універсальні моделі глосметрів поєднують кути вимірювання 20° та 60° в одному пристрої. Кут 20° ідеально підходить для вимірювань у глянсовій зоні, тоді як 60° охоплює напівглянцевий діапазон.
- Блискоміри із одним кутом 60° застосовують для вимірювань у напівматовому діапазоні. Пристрій підходить для більшості застосувань. Джерело світла та детектор розташовані під кутом 60° відносно вимірюваної поверхні. Цей кут є компромісним і застосовується для вимірювання як високоблискучих поверхонь так і напівматових.
Поширеною практикою є використання 60° блискоміра майже для кожного застосування. Більшість специфікацій вказують рівень блиску, який вимірюється на рівні 60, що часто відрізняється від міжнародних стандартів.
Міжнародні стандарти рекомендують використовувати такі геометрії, щоб отримати покращену диференціацію на глянцевих або малоглянцевих поверхнях:
- Кут вимірювання 20° для глянцевих поверхонь, де глосметр 60° зазвичай показує значення вище 70 GU.
- Кут вимірювання 85° для поверхонь з низьким блиском, тоді як блискомір 60° зазвичай показує значення, нижчі за 10 GU.
Кут вимірювання слід завжди вказувати в поєднанні зі значенням блиску.
Особливості та технічні характеристики блискомірів
- Реєстрація даних. Більшість моделей глосметрів оснащені вбудованою пам’яттю для зберігання результатів вимірювання. Тобто, пристрій вимірює блиск під кутом падіння променя світла 60° і зберігає результат для подальшого аналізу.
- Дата / Позначка часу / Внутрішній годинник і календар забезпечують кожне збережене вимірювання міткою дати/часу.
- Дані вимірювань можна завантажити на свій ПК. Функція показує виміряні дані безпосередньо на моніторі ПК. Є можливість видалити окремі помилкові вимірювання безпосередньо з пам’яті приладу. Дані можна очистити по черзі або очистити всю пам’ять однією дією.
- Статистика. Статистичні дані кожної партії можна спостерігати на дисплеї глосметра. Прилади можуть відображати мінімальне та максимальне значення, середнє та стандартне відхилення.
- Обмеження/порогові значення. Якщо вимірювання мають певну специфікацію, можна встановити високі та низькі порогові значення. Звуковий і візуальний сигнали сповіщають, коли вимірювання виходять за ці межі. Залежно від типу блискоміра можна встановити індивідуальні обмеження для кожного кута вимірювання.
- Функція енергозбереження. В приладах можуть використовуватися світлодіодні джерела світла з низьким енергоспоживанням і OLED-дисплеї. Щоб отримати максимальний термін служби від батарей, прилади оснащують регульованою функцією «автоматичного вимкнення», яку користувач може встановити від 1 до 59 хвилин.
- Калібрування. Деякі моделі мають вбудований стандарт калібрування для польового калібрування.
В маркеті вимірювальних приладів SIMVOLT представлені блискоміри від надійних виробників Horiba та Walcom. Всі пристрої постачаються з інструкцією українською мовою.
В офісі нашої компанії можна ознайомитися з наявними вимірювачами, отримати консультацію стосовно використання та придбати необхідний пристрій. Якщо у вас виникнуть труднощі при виборі блискоміра зверніться за допомогою до наших менеджерів. Вони допоможуть підібрати необхідний вимірювач на високий рівень блиску понад 70 GU.