Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Ручні (кишенькові) кондуктометри, EC-метри

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Кондуктометр це пристрій, який дозволяє вимірювати рівень електропровідності розчинів. Провідність — це здатність матеріалів (розчинів, металів або газів) пропускати електричний струм. Хоча всі матеріали мають здатність пропускати електричний струм, ступінь такої здатності може бути різною. Речовини з електропровідними водними розчинами називаються електролітами. Ці електроліти здатні розпадатися на іони при розчиненні у воді, створюючи таким чином вільні іони в розчині. Прикладами електролітів є кислоти, основи та солі. Речовини з непровідними водними розчинами називаються неелектролітами. Ці речовини часто складаються з ковалентних зв’язків, і прикладами є сполуки, що містять вуглець, жир і цукор.

Розчини з високою концентрацією іонів демонструватимуть високу провідність. З іншого боку, розчини з низькою концентрацією іонів призведуть до низьких показників електропровідності. Кілька факторів, які впливають на вимірювання електропровідності, це температура, концентрація іонів і природа іонів, присутніх у розчині.

Ручні (кишенькові) кондуктометри, EC-метри

Області застосування ручних кондуктометрів

Вимірювання електропровідності є важливим у багатьох аспектах життя, а не лише в наукових дослідженнях. Вимірювач електропровідності (ec метр) широко використовується в таких сферах, як очищення води та сільське господарство. Ось кілька прикладів використання вимірювача електропровідності в реальному житті:

  1. Використовується для оцінки якості води — чи є вода питною та придатною для зрошення/використання в промисловості.
  2. Вимірювання якості води в каналізаційних спорудах для очищення, вимірювання корозії тощо.
  3. Моніторинг забруднення води.
  4. Вимірювання солоності поверхневих вод — це важливо для дикої природи, водних рослин і сільського господарства.
  5. Оцінка чистоти води, яка використовується для фармацевтичних препаратів, косметики, харчових продуктів тощо.

Виміряти загальну провідність розчину відносно просто, але воно може дати важливе розуміння того, що присутнє в розчині. Він має й інші переваги, зокрема те, що тестування проводяться швидко, тому провідність є відповідним заходом для рутинного тестування розчинів і для спостережень, які необхідно проводити періодично протягом тривалого часу.

Вимірювання провідності інформують вчених про низку природних і створених людиною систем. До них належать:

  • Природні води: кондуктометр застосовують для вимірювання електропровідності, що дозволяє оцінити концентрацію солі в природних водах. Це значення може відрізнятися з багатьох причин, наприклад, сезон (висока концентрація через випаровування влітку, розбавлена снігом або дощем). Можливість перевірити рівень солоності природних вод допомагає забезпечити безпечне середовище існування для водних організмів.
  • Питна вода: вимірювання електропровідності можна використати, щоб визначити, чи є вода занадто солоною, щоб бути безпечною для пиття. Моніторинг зміни провідності з плином часу можна використовувати для визначення забруднення питної води та призвести до подальших, більш конкретних експериментів для виявлення джерела забруднення.
  • Зрошення: вимірювання електропровідності можна використовувати для визначення того, чи можна використовувати джерело води для зрошення. Оскільки солоність води впливає на якість ґрунту і, зрештою, на ріст рослин, життєво важливо, щоб користувачі зрошення могли контролювати солоність. Вони також можуть контролювати концентрацію поживних речовин у рідких добривах, щоб забезпечити достатнє внесення добрив (і запобігти надмірному внесенню добрив).
  • Моніторинг промислового забруднення: вимірювання електропровідності часто є вимірюванням першого рівня для моніторингу забруднення води промисловими зонами, такими як родовища корисних копалин або від корозії. Зміни показників провідності є індикаторами того, що в таких випадках може знадобитися подальший аналіз.

Потенціометричний прилад (кондуктометр) змінив спосіб дослідження природи, зробивши можливим мати точні кількісні вимірювання концентрацій іонних речовин у водному розчині. Це значення є важливим для розуміння багатьох ключових аспектів таких рішень. Проживаючи на водній планеті, ця здатність дуже важлива.

Як працює кондуктометр?

Провідність розчину можна виміряти, застосувавши змінний електричний струм до двох електродів, присутніх у зонді. Поки цей електричний струм прикладається до розчину, катіони (іони із зарядом +) рухаються до негативного електрода, а аніони (іони із зарядом –) рухаються до позитивного електрода. Цей рух іонів призводить до того, що розчин стає провідним.

Для отримання точних показань вимірювання необхідно правильно доглядати за кондуктометром та вчасно його калібрувати.

Калібрування — це життєво важливий процес, який передбачає оцінку та налаштування точності обладнання. Цей процес часто призначений для мінімізації похибки в показаннях приладу, і це важливий компонент аналітичної хімії.

Важливо відкалібрувати кондуктометри, оскільки постійні комірки можуть змінюватися з часом або через забруднення. Простий метод калібрування кондуктометра передбачає вимірювання електропровідності стандартного розчину та коригування показання відповідно до відомого значення.

Стандартна схема калібрування кондуктометра (перед калібрування свого кондуктометра обов’язково прочитайте інструкцію з експлуатації):

  1. Переконайтеся, що вимірювач провідності та зонд підключено належним чином.
  2. Увімкніть прилад.
  3. Очистіть зонд деіонізованою водою та обережно промокніть паперовим рушником.
  4. Помістіть зонд у стандартний розчин і натисніть кнопку «Cal».
  5. Переконайтеся, що провідність стандартного розчину становить 1413 мкСм/см.
  6. Натисніть кнопку «Режим», і прилад готовий до вимірювань.
  7. Очистіть зонд деіонізованою водою та обережно промокніть паперовим рушником.
  8. Помістіть зонд у розчин зразка та натисніть кнопку «Вимірювання».
  9. Повторіть кроки 7 і 8 з усіма іншими розчинами зразків.
  10. Після завершення обов’язково очистіть зонд!

Ручні кондуктометри

Не забувайте очищати зонд деіонізованою водою та висушувати паперовим рушником між будь-яким калібруванням або вимірюванням зразка!

Маркет вимірювальних приладів «SIMVOLT» пропонує кишеньковий кондуктометр від надійних виробників: AZ-Instrument, EZODO, Horiba, XS Instruments. Вся продукція відповідно сертифікована та поставляється з інструкціями українською мовою.

Ознайомитися з пристроями, отримати професійну консультацію та придбати кондуктометри можна в місті Київ по вулиці Академіка Заболотного 150.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.