Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Фільтрування

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

У хімії існує метод фільтрування, який відокремлює тверді речовини від рідин. Це передбачає використання фільтруючого середовища, яке пропускає рідину, але утримує тверді частинки.

Лабораторний фільтрувальний папір незамінний в процесі фільтрації та є звичайним лабораторним витратним матеріалом. По-перше, цілий ряд галузей, включаючи біологію, має застосування для цього фільтрувального паперу з бавовняного волокна. Незалежно від застосування необхідно навчитися правильно ним користуватися.

Що таке лабораторний фільтрувальний папір?

Лабораторний фільтрувальний папір забезпечує сильний ефект поглинання рідин. Це може відокремити розчин від твердої речовини.

Чудовим прикладом цього є суміш піску та води. Завдяки фільтруванню пісок залишається на фільтрувальному папері та перетворюється на осад. При цьому вода проходить через середовище і перетворюється на фільтрат.

Фільтрування

Простіше кажучи, лабораторний фільтрувальний папір розділяє речовини, які проходять через нього. Зазвичай вони круглої форми і виготовлені з бавовняних волокон.

Напівпроникний папір працює як фізичний бар'єр. Крім того, є маленькі отвори, які затримують великі тверді частинки та пропонують шлях для рідини. Залежно від типу паперу, який використовується, метод фільтрації може бути швидким, середнім або повільним. В інтернет маркеті https://simvolt.ua/ ви також можете придбати якісні мембранні фільтри для проведення досліджень в лабораторії.

Структура лабораторного фільтрувального паперу

Як правило, передня сторона фільтрувального паперу має більш пухке волокно, тоді як тильна сторона, сітчаста поверхня, має щільні волокна.

Пори фільтрувального паперу зменшуються разом із його товщиною, яка становить приблизно 0,35–0,5 мм. Причому розмір частинок, які може затримувати фільтрувальний папір різний і коливається від кількох мікрон до десятків мікрон.

Фільтрування фільтрувального паперу — це більше, ніж просіювання. Він також має функцію глибокої фільтрації. Бічне збільшення (його бокове збільшення) показує, що це багатошарова структура. Лицьова сторона повинна бути спрямована в напрямку потоку зразка, а тильна сторона повинна бути напрямком виходу зразка.

Якісний фільтрувальний папір проти кількісного фільтрувального паперу

Лабораторний фільтрувальний папір буває двох видів: якісний і кількісний. Залежно від швидкості фільтрації їх можна розділити на швидкі, середні та повільні.

Якісний фільтрувальний папір. Якісні фільтрувальні папери використовуються в якісному аналізі, звідси і назва. Застосування передбачає процедуру розділення для визначення та ідентифікації матеріалів.

Цей тип фільтрувального паперу виробляє більше бавовняних волокон, якщо його фільтрувати. Він має високу вологостійкість, щоб витримувати тиск і вакуумну фільтрацію. Крім того, зола після озолення не перевищує 0,13 %.

Якісні фільтрувальні папери містять золу і придатні для негорючої фільтрації. Нижче наведено фактори, які необхідно враховувати для вибору якісного фільтрувального паперу:

  • Хімічна сумісність. Це показник стабільності речовини при змішуванні з іншою речовиною. Якісний фільтрувальний папір не повинен вступати в реакцію з розчинником, що фільтрується.
  • Розмір пор. Розмір пор фільтрувального паперу дозволяє фільтрату проходити через нього. Чим щільніше пори, тим вище пропускна здатність фільтра. Для якісного аналізу використовується фільтрувальний папір 13 сортів (товщина від 150 мкм до 320 мкм).
  • Міцність у вологому стані. Це міра того, наскільки добре якісний фільтрувальний папір може триматися, коли він вологий. Фільтри з зміцненими волокнами можна використовувати для фільтрації сильнокислих або лужних розчинів.
  • Використовується метод фільтрації. Для основної гравітаційної фільтрації ідеально підходять целюлозні або паперові фільтри. Для гравіметричного аналізу необхідно використовувати скляні фільтри з мікроволокна.
  • Ефективність фільтрації. Частинки потрібного розміру та кількості можуть бути зупинені та утримані фільтрувальним папером. Чим менший діаметр волокна, тим вища ефективність фільтрації.

Придбайте лабораторний фільтрувальний папір за найкращими цінами в маркеті вимірювальних приладів SIMVOLT.

Кількісний фільтрувальний папір. Кількісні фільтрувальні папери використовуються для кількісного та гравіметричного аналізу. Вони використовуються для кількісних аналітичних методів для розділення, визначення та ідентифікації матеріалів.

Цей фільтрувальний папір також не реагує на звичайні хімічні речовини. У результаті він утворює менше домішок, що робить його ідеальним для кількісної роботи.

Порівняно з якісним вміст золи після золення становить менше 0,0009 %. А у випадку з якісним фільтрувальним папером міцність у вологому стані порівняно низька.

Кількісний фільтрувальний папір є «беззольним» і обробляється соляною та фтористоводневою кислотами. Нижче наведено фактори, які потрібно враховувати при виборі кількісного фільтрувального паперу:

  • Розмір фільтрувального паперу. Якщо фільтрувальний папір великий, його ефективна площа буде великою. Крім того, він буде мати менший опір і може використовуватися протягом тривалого часу.
  • Вміст зв'язуючого складу у фільтруючому матеріалі. Це впливає на процес фільтрації. Відкрита волокниста структура може бути корисною для грубої фільтрації та об’ємних зразків. Навпаки, щільна волокниста матриця чудово підходить для захоплення дрібнозернистих зразків.
  • Міцність у вологому стані. Він повинен мати високу міцність у вологому стані, щоб витримувати тиск і вакуумну фільтрацію.
  • Техніка фільтрації. Ваш вибір кількісного фільтрувального паперу залежатиме від них, наприклад, промивання або декантування.

Як використовувати лабораторний фільтрувальний папір?

Щоб отримати оптимальну ефективність від фільтрувального паперу, вам потрібно навчитися мистецтву його згортання та використання.

Почніть зі згинання фільтрувального паперу навпіл, потім знову складіть, щоб створити чверть кола. Коли ви відкриєте його, ви побачите, що на фільтрувальному папері утворюється кут 90 градусів.

Потім знову складіть його, як описано, а потім загніть чверть кола всередину, щоб отримати воронкоподібну форму. Під час створення воронки з одного боку буде три складені шари, а з іншого — ще один.

Засоби для фільтрування

Далі налийте рідину в лійку з фільтрувальним папером. Переконайтеся, що ви повільно нахиляєте контейнер, щоб потік залишався постійним. Це також гарантує, що рідина не перевищує висоту фільтрувального паперу.

Лабораторний фільтрувальний папір має дві категорії: якісний і кількісний. Ваш вибір залежатиме від того, який, на вашу думку, добре підходить для вашого лабораторного завдання.

Навчитися правильно складати та використовувати фільтрувальний папір також має вирішальне значення для оптимальної фільтрації. Ви також повинні розуміти швидкість фільтрації, щоб вибрати найбільш підходящий варіант.

Якщо у вас виникли питання при виборі фільтрувального паперу — зверніться до менеджерів компанії SIMVOLT. Тільки у нас ви отримаєте професійну консультацію стосовно правильного використання лабораторних засобів для фільтрування та можете придбати папір фільтрувальний лабораторний з доставкою надійними перевізниками.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.