Світло – одна з головних умов для нормальної життєдіяльності людини

Сонячне світло відіграє величезну роль в житті людини. Але окрім сонячного світла людина користується і штучними джерелами, щоб зробити навколишнє середовище більш придатним для роботи та відпочинку. Світло в нашому житті не лише впливає на здоров’я наших очей, але й стимулює роботу мозку, сприяючи гарному відпочинку.

Добре відомо, що світло є однією з головних умов для нормальної життєдіяльності  рослин і тварин. Відсутність світла або недостатня його кількість призводить до порушення обміну речовин і вітамінного балансу, до ослаблення імунітету, через що погіршується опірність організму до інфекційних, застудних та інших захворювань. При цьому знижується працездатність, погіршується самопочуття, настрій.

При неправильному освітленні приміщення втомлюються очі, виникає головний біль, відчуття тиску в очах, втрата чіткості, що призводить, зрештою, до зниження гостроти зору. Ось чому так важливо правильно організувати освітлення, а особливо там, де потрібна напружена робота зору.

Перевіряємо освітленість приміщення люксметрами

Для перевірки освітленості приміщення використовуються спеціальні прилади – люксметри.

Інтернет-магазин «SIMVOLT» пропонує низку люксметрів. Найпростіший із них це портативний люксметр LX-1010BS. Він розрахований на точкове вимірювання широкого діапазону освітлення (від 0 до 100 кілолюкс). Увесь діапазон розбитий на три частини, що, таким чином, дозволяє проводити більш точні виміри.

Люксметри Ezodo

Люксметри Ezodo DL-204 та LX-1330B, маючи середню похибку ~3 %, дозволяють вимірювати в більш широкому діапазоні (від 0 до 200 кілолюкс). Також ці прилади дозволяють вибрати одиниці вимірювання – люкс чи футкандел. Прилад LX-1330B виконаний у захисних кожухах, що захищає від небажаних падінь, ударів тощо.

Прилад Ezodo DL-204 виготовлений з вмонтованим датчиком, що дозволило зменшити розміри цього приладу, тоді як LX-1010BS та LX-1330B  мають виносний датчик, що в свою чергу дає додаткові можливості та дозволяє проводити вимірювання у важкодоступних місцях.

Описані моделі  обладнані кремнієвими фотодіодами з корекцією кольору, що відповідають спектральній чутливості ока людини. Косинусна корекція за поперечного освітлення підвищує точність даних люксметрів.

Наступний прилад Ezodo SP-216 вимірює інтенсивність світлового потоку в діапазоні від 0 до 1999 Вт/м2 з невеликою похибкою у ~5 %. Цей прилад має широке практичне застосування у наукових лабораторіях, при польових метеорологічних дослідженнях, в рослинництві, соляріях тощо.

Модель DT-8820 – універсальний прилад для вимірювання рівня шуму, освітленості, вологості і температури. Цей тестер дозволяє вимірювати рівень освітленості в діапазоні від 0,01 люкс до 200 кілолюкс (можливо також вимірювати в футканделах, 1 футкандел = 10,76 люкс), рівень шуму – від 35 до 130 децибел, рівень вологості – від 25 % до 75 % і температуру – від -20 до 750 °С. З огляду на такі характеристики прилад має широке застосування.

Для вимірювання потужності ультрафіолетового випромінювання призначений прилад UV340B та TENMARS TM-213 який має діапазон вимірювання від 400 мкВт/см2 до 40 мВт/см2.

Люксметр Delta Ohm HD2102.2

На особливу увагу заслуговують прилади HD2302.0 та HD2102.2 від італійського виробника Delta Ohm.  HD2102.2 має функцію зберігання результатів вимірювання з обсягом пам’яті на 38000 значень. Крім того, прилад обладнаний інтерфейсом RS232 для передачі даних на ПК. Діапазон вимірювання приладу становить 0,01…200·103 люкс. Прилад має ступінь захисту ІР67, що дозволяє використовувати його в місцях зі складними кліматичними умовами.

Таким чином, використовуючи люксметр із числа представлених в маркеті «SIMVOLT», Ви можете повноцінно моніторити стан освітленості вдома чи на роботі, чи в будь-якому  іншому місці, де для цього є потреба. Варто зазначити, що всі прилади прості у використанні та добре зарекомендували себе на практиці в різних сферах діяльності наших клієнтів. Якщо ж ви не впевнені або вагаєтесь з вибором необхідного саме для вас приладу – Ви завжди можете звернутися до нас і ми допоможемо підібрати саме те, що вам потрібно.