Якість продукції залежить від вологості

За визначенням, вологість – це міра насиченості речовини водою. Часто саме від цього параметру залежить якість продукції.

Так, вологість є однією з основних характеристик деревини. При різкій зміні температури і вологи оточуючого середовища у деревині виникає внутрішня напруга, що може призвести до тріщин і деформацій, тому на всіх стадіях виробництва і експлуатації необхідно стежити за вологістю виробів. 

У будівництві цей показник контролюють для моніторингу вологості стін, підлоги, стелі будівель, що є дуже важливим для визначення часу готовності будівельних та ремонтних робіт.

Що стосується паперу, то висока вологість не лише призводить до деформації і зміни розміру листка, але й зменшує його міцність. Низька вологість сприяє підвищенню жорсткості і хрупкості, в результаті такий папір стає непридатним для високоякісного друку.

Оптимальна вологість ґрунту сприяє прискоренню росту рослин та покращенню якісних показників плодів. Величина природної вологості є важливою характеристикою фізичного стану породи, визначає її міцність і поведінку під спорудою. За рівнем вологості ґрунту проводять оцінку ефективності і економічності роботи систем зрошення та поливу.

Для сільського господарства важливе значення має вологість зернових, особливо під час збору врожаю і зберігання хліба. 

З вологоміром визначати вологість просто 

Для визначення вологості існують спеціальні прилади  – вологоміри. У Маркеті вимірювальних приладів досить широкий асортимент вологомірів деревини, які дозволяють вимірювати вологість матеріалу контактним (голчасті вологоміри) і безконтактним способом (НВЧ) в польових умовах, на складах і виробництві. Перевагою безконтактних вологомірів є те, що вони дозволяють проводити вимірювання без шкоди для поверхні матеріалу в широкому діапазоні вологості (0–80 %).

Особливої уваги заслуговує модель MC-380XCA, що проградуйована для 230 порід деревини та більше 100 видів будматеріалів. Вимірювання вологості можна проводити на глибині до 10 см. Також в асортименті Маркету вимірювальних приладів SIMVOLT– вологоміри деревини і будівельних матеріалів.  Зокрема, такі, як MC-160SA та MC-60CPA, які дають можливість здійснювати вимірювання без руйнування матеріалу.

На будівництві себе добре зарекомендували вологоміри будматеріалів MC-500 та MC-160SA, що визначають вологість деревини, гіпсу, стяжки підлоги, цементу (у межах похибки 1–1,5 %). Дані прилади дозволяють контролювати як абсолютну (0–16 %), так і відносну  (0–98 %) вологість.

Вологоміри паперу представлені трьома моделями MD-4GMD-916 та Exotek MC-60CPA. В основу роботи приладів покладено діелькометричний метод вимірювання вологості, що дозволяє контролювати даний параметр в діапазоні від 2 до 40 %.

Працівникам сільського господарства слід звернути увагу на вологомір зерна MD-7825G. Цей прилад дозволяє вимірювати вологість 36 зернових і бобових культур, зокрема пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, вівса, рапсу, гречихи, проса, рису, гороху, сої, кави, какао-бобів, арахісу, борошна та ін.

Вологоміри ґрунту RIXEN є новинкою в нашому маркеті. Крім контролю власне вологості (моделі MTR-731M-700S) та температури грунту (модель MTR-732), їх цілком можна застосовувати і для контролю вологості піску, тирси, целюлози, будматеріалів, компосту та ін. 

Якщо виникає необхідність виміряти показник вологості у стружці, «муці» від роботи фрезерно-відрізного верстату, шліфувальному пилі або ж у сіні та соломі, у пригоді вологомір сипучих пиломатеріалів MC-600SD.

Представлені в магазині і аналізатори вологості OHAUS MB23 та OHAUS MB25, принцип дії яких заснований на гравіметричному методі. Ці прилади знаходять своє застосування у фармацевтичній, хімічній, харчовій та інших галузях промисловості. 

                             

Слід зауважити, що всі прилади прості й зручні у використанні і добре зарекомендували себе на практиці в наших клієнтів.