Дуже важливим у багатьох хімічних (промислових, фармацевтичних, виробничих, харчових та ін.) процесах є вимірювання значення рН (концентрації іонів водню в розчині). РН розчину можна точно і легко визначити за допомогою електрохімічних вимірювань які виконує прилад, відомий як рН-метр, з чутливим до зміни рН електродом.

Навіщо вимірювати pH?

Вимірювання рН є важливим не тільки для пошуку хімічних характеристик речовини, але і для управління хімічними реакціями. Визначення показань рН використовується майже у всіх галузях промисловості, де використовується вода та розчини — хімічна промисловість, громадські організації, сільське господарство, обробна промисловість тощо.

Різні метали, як правило, розчиняються в розчинах певної рН. Виходячи з цієї характеристики, під час вилучення певного матеріалу з сирої руди або змішаного металу рівень рН контролюють таким чином, щоб витягувати лише бажаний метал без розчинення шлаку. Наприклад, якщо помістити суміш міді та цинку в кислий електролітичний розчин і електролізувати його, на катоді виділяється лише мідь.

Якщо ви займаєтеся виробництвом — вимірювання рН застосовується для покриття, травлення металевих поверхонь та виготовлення батарей. Контроль рН розчину для покриття сильно впливає на обробку. Без належного контролю рН розчину для покриття, готове покриття, швидше за все, відшаровується і не матиме оптимального кольору та блиску.

Зважаючи на жорсткі закони проти забруднення води, спричиненого промисловими стічними водами, багато заводів або фабрик зараз суворо контролюють скидання відходів. РН води, що скидається, є одним із найбільш вимірюваних показників відповідно до норм якості води. Оскільки кожна фабрика повинна очищати свої стічні води відповідно до стандарту якості стічних вод, вимірювання pH є важливим у цьому процесі. Наприклад, на гальванічному заводі на ефективність очищення сильно впливає рН обробного розчину при видаленні ціаніду або хрому зі стічних вод.

На фільтраційних установках вода з річок та озер дезінфікується хлором, а домішки відстоюються, фільтруються і видаляються за допомогою аглютинативного агента. Перед подачею води до наших будинків, комерційних та громадських об'єктів додають луг, щоб нейтралізувати їх дію та зробити воду питною.

Виробники фармацевтичних препаратів вимірюють рН, щоб перевірити хімічні реакції на виробництві. Швидкість реакцій залежить від рН розчину, і кінцеву точку реакції можна оцінити, знаючи рН. Наприклад при виробництві антибіотиків показник рН повинен контролюватися в процесі бродіння, щоб підтримувати високі хімічні та антибактеріальні властивості. Оскільки ліки та косметика потрапляють в організм людини або наносяться на шкіру людини, необхідний найсуворіший контроль якості. Якщо існує велика різниця в рН між шкірою та косметичними продуктами, результати можуть бути згубними. Якщо ліки мають неправильний рН, ці ліки насправді можуть стати отрутою.

Яким приладом вимірювати pH?

Визначити показник рн можна за допомогою спеціальних індикаторних смужок, які змінюють колір відповідно до зміни рівня рН. Але ці показники мають обмеження щодо точності, і їх може бути важко правильно інтерпретувати у кольорових або темних зразках.

Більш точні вимірювання рН отримують за допомогою рН-метра. РН метр складається з двох основних частин: електрода для вимірювання рН та вимірювача високого вхідного опору. Електрод рН можна сприймати як акумулятор, напруга якого змінюється залежно від рівня рН вимірюваного розчину. Електрод для вимірювання рН — це переважно скляна колба, чутлива до іонів водню, з вихідною напругою в мілівольт, яка змінюється залежно від зміни відносної концентрації іонів водню всередині та зовні колби. РН-метр — це, в основному, підсилювач з високим імпедансом, який точно вимірює напругу хвилинних електродів і відображає результати безпосередньо в одиницях рН на цифровому дисплеї.

Які бувають види PH-метрів?

З огляду на широке використання вимірювань рН у багатьох різних ситуаціях, легко зрозуміти, чому на ринку існує так багато різних рН-метрів. Найбільш корисним способом класифікації рН-метрів є чотири основні групи або типи: ручні, портативні, настільні та промислові рН-метри.

  • Ручні рн-метри — пристрої, що мають незначні розміри, прості та зручні у використанні. Це як правило, найдешевший тип рН-метра на ринку.
  • Портативні вимірювачі рН — прилади, що ідеально підходять для застосування в польових умовах. Прилади оснащені міцнішим корпусом та окремим електродом для проведення тривалих досліджень.
  • Настільні рН-метри — вимірювачі, які мають найвищий ступінь точності серед усіх типів рН-метрів, що робить їх придатними для професійного та лабораторного використання.
  • Промислові вимірювачі рН — спеціальні пристрою, які використовують в складних умовах виробництва.

Як вибрати й де купити PH-метри?

Існують різні типи рН-метрів залежно від того, що тестується. Деякі прилади розроблені спеціально для випробувань води, тоді як інші можуть перевіряти тверді та напівтверді речовини. Щоб вибрати пристрій, який ідеально вам підходить потрібно врахувати наступні фактори:

  • Тип рН-вимірювача. Найкращий тип рН-метра залежить від того, що ви хочете виміряти і в яких умовах. Деякі рН-метри призначені для випробування рідин, інші плоских поверхонь, а треті напівтвердих речовин.
  • Точність та роздільна здатність рн-метра. Визначення рівня рН в лабораторії чи під час польових досліджень, як правило, вимагає високого ступеня точності. Отже, точність pH-метра дуже важлива. Ми рекомендуємо придбати рН-метр із коефіцієнтом точності ±0,01 рН для високоточного тестування та від ±0,05 до ±0,1 для тестування з меншою точністю. Роздільна здатність — це найменша зміна рН, яку вимірювач може зафіксувати. Висока роздільна здатність краще для точного тестування, оскільки дозволяє виявляти навіть найменші зміни рН.
  • Автоматична компенсація температури або ATC — це функція деяких рН-метрів, яка коригує різницю температур між зразками. Показання рН при певній температурі можуть відрізнятися від показань, отриманих при більш високій або нижчій температурі. АТС враховує температуру зразка при розрахунку рН, щоб забезпечити більш високу точність. ATC особливо важлива, коли ви порівнюєте рН двох або більше зразків, які можуть мати різні температури.
  • Дисплей. Застосування рН-метра з великим дисплеєм із підсвічуванням значно полегшить проведення вимірювань при будь-якому освітленні.
  • Наявність додаткових функцій (утримання результатів на дисплеї, індикація низького заряду батареї, автоматичне вимкнення живлення, тощо).

В маркеті вимірювальних приладів «SIMVOLT» представлений великий асортимент якісних рн-метрів. У нас представлені моделі відомих та надійних виробників. Тому наша продукція підлягає гарантійному та сервісному обслуговуванню. Якщо у вас виникнуть питання при виборі промислових рн-метрів, ви можете звернутися за допомогою до менеджерів компанії та отримати кваліфіковану консультацію.