(044) 221-93-73 (068) 867-43-47 (099) 423-46-53 (073) 041-80-26

Точний контроль температури для товарів, що потребують охолодження при транспортуванні

Cold Chain Management

В різних галузях виробництва є технологічні процеси чи продукти, що вимагають певних температурних умов, при порушенні яких товар може бути незворотньо пошкоджений (термочутливі товари). І як наслідок – втрата прибутку, ділових партнерів та споживачів, оскільки в сучасному діловому світі, за конкурентних умов, дуже важливо надати послугу чи товар вчасно і належної якості.

Логістика таких чутливих до температури товарів, їх зберігання, передача та розподіл, або Cold Chain Management – включає в себе постійне, безперервне забезпечення охолодження від виробника аж до споживача. Якщо хоча б одна ланка з цього «холодового ланцюжка» транспортування та зберігання випаде – всю партію товару можна втратити.

З іншого боку, потрібно забезпечити не просто охолодження, а чіткі температурні межі, де важливо не тільки «не нагріти», але і ще важливіше не «переохолодити». Якщо для одних продуктів температурний діапазон може становити, умовно кажучи ±5 °С, то для вакцин, біохімічних препаратів, засобів що містять бактеріальні культури, зниження температури менше -1°С буде згубним. Тільки постійний чіткий контроль температури навколишнього середовища допоможе зберегти якість термочутливих товарів і доставити їх в належному стані до споживача.

Моніторинг температури є необхідною практикою для фармацевтичної, харчової промисловості, для заготівельної галузі, тощо.

Особливих умов та постійного контролю температури вимагають: 

- продукти харчування, що швидко псуються 
- охолоджені продукти, які не можна чи не потрібно заморожувати,
- заморожені продукти при довгому зберігання
- овочі та фрукти при  тривалому зберіганні
- вакцини, деякі ліки та інші фармацевтичні препарати
- препарати крові, трансплантанти
- біохімічні препарати, біологічні молекули
- імунобіологічні препарати
- високотехнологічне електронне обладнання,

- чутливі до температури оптичні елементи, тощо. 

У складських приміщеннях чи сховищах як правило використовують стаціонарні системи моніторингу параметрів навколишнього середовища, що включають не тільки температуру, але і вологість, освітленість, тиск, тощо. Там постійно ведеться запис даних і можна перевірити всі параметри середовища за будь-який період часу. А от етап транспортування (від виробника на склад, від продавця до споживача) часто випадає з поля контролю, оскільки транспортні засоби як правило не обладнані системи реєстрації температури, а отже документального підтвердження про дотримання умов немає.

Технічні особливості реєстратора температури AZ-88181

Саме для задач контролю температури при зберігання та транспортуванні термочутливих продуктів та товарів і розроблений реєстратор температури AZ-88181, який виготовлений за міжнародними стандартами En12830, FDA21 CFR част. 11, RoHS, для максимального комфорту і зручності користувача. Протягом всього періоду роботи, температурний логер проводить періодичне вимірювання та запис значень температури. Пам’ять пристрою може вміщати 8192 вимірів.

 

Це надзвичайно компактний, простий у використанні температурний логер, який завдяки плоскій і тонкій формі Ви можете помістити у будь-яку ємкість чи контейнер, де необхідно контролювати температурний режим. Його товщина всього два міліметри, а довжина і ширина порядку 8 х 4 см. Водозахищений корпус ІР65 суттєво розширює можливості застосування приладу, він безперебійно працює і за умови високої вологості.
Температурний логер активується вже через 3 секунди після натискання кнопки Пуск. Пристрій повністю автономний, обладнаний елементом живлення тривалого використання CR2032 і може працювати безперервно протягом року.
В основі температурного реєстратора AZ-88181 -  високоточний термісторний датчик, що забезпечує вимірювання температури з точністю ±0,5°С та роздільною здатністю 0,1°С, а також має невисоку собівартість.

Користувач повністю налаштовує реєстратор температури під свої задачі:

  • встановлює температурний діапазон (може становити -20 ~ 10°С, -10 ~ 0°С, 2 ~ 8°С, 0 ~ 15°С, 0 ~ 25°С, 15 ~ 25°С, та інші)
  • інтервал запису температури (від 30 с до 2 годин)
  • тип сигналізації
  • вносить відомості про товар та користувача
  • захищає дані від несанкціонованого доступу паролем

Звіт про користувач отримує у вигляді PDF-файлу, який генерується автоматично при підключенні пристрою до комп’ютера через USB 2.0 роз''єм. Звіт містить таблиці з даними вимірювань, графіки, а також всю вихідну інформацію, яку вніс користувач при конфігуруванні температурного логера. При цьому пристрій не вимагає наявності спеціального програмного забезпечення для розпізнавання і відображення отриманих результатів. Він обладнаний системою швидкого розпізнавання і конфігурування Plug&Рlay – підключи і користуйся!

Ще одним зручним додатком є можливість відмічати реперні точки (маркери), які будуть відображені у звіті. Ви можете позначити всі важливі моменти протягом всього періоду транспортування чи зберігання простим натисканням клавіши «Маркер» - наприклад змінили холодоагенти, перемістили, доставили на склад, тощо. Всього можна відмітити 8 таких точок.

Використовуючи реєстратор температури AZ-88181 Ви зможете захистити свої фінансові інтереси за допомогою ефективного аудиту та чіткого документування всіх процесів зберігання і транспортування термочутливих товарів. Всі консультації та довідки Вам можуть надати фахівці маркету SIMVOLT