Cистеми забезпечення параметрів мікроклімату в ЦОД

Сучасні центри обробки даних (ЦОД) дають змогу працювати з величезним потоком інформації, організовувати централізоване зберігання даних, підвищувати надійність всієї інформаційної інфраструктури та забезпечувати зв’язок між ЦОД і користувачами.

Неправильна організація центрів обробки даних та економія на системах життєзабезпечення – системах вентиляції, кондиціювання, пожежогасіння, керування доступом та відеоспостереження – може стати причиною негативних наслідків. При виході з ладу центр обробки даних може заблокувати доступ до інформації, а в гіршому випадку відбудеться її безповоротна втрата.

У цій статті ми розглянемо один з елементів системи забезпечення параметрів мікроклімату в ЦОД.

Cистема моніторингу мікроклімату попереджає про виникнення аварійних ситуацій

Система контролю мікроклімату повинна забезпечувати в серверному приміщенні заданий рівень вологості й температури, необхідний для нормального функціонування активного устаткування незалежно від пори року, і повинна бути розрахована на цілодобову безперервну роботу.

Для забезпечення надійності вищевказаної системи та для попередження виникнення аварійних ситуацій використовується система моніторингу мікроклімату.

Система моніторингу має виконувати такі функції:

- контролювати температуру і вологість у серверному приміщенні;
- архівувати значення параметрів мікроклімату;
- подавати сигнал аварії в разі перевищення встановлених значень параметрів мікроклімату в приміщенні;
- повідомляти користувачам про виникнення аварійних ситуацій через Інтернет та мережу мобільного зв’язку.

Система HTLab від компанії «SIMVOLT» для серверної кімнати

Розглянемо систему моніторингу мікроклімату в приміщенні серверної кімнати на базі готової комплексної системи HTLab від компанії «SIMVOLT».
HTLab забезпечує неперервний контроль, відображає поточні значення та веде архів температури, вологості, точки роси, освітленості.

HTLab побудована на основі мережі модулів вимірювання і сервера для збору даних (персонального комп’ютера).

Модулі вимірювання

Модулі вимірювання встановлюються на стелі, над стійками з обладнанням, у місцях, де тепле повітря від техніки піднімається вгору за рахунок конвекції і досягає чутливих елементів датчиків. Таким чином досягається висока швидкодія системи.

Модулі підключаються паралельно на виту пару довжиною до 1000 м. Для зв’язку із сервером збору даних використовується протокол Modbus із фізичним інтерфейсом RS485 (широко розповсюджений стандарт у промислових мережах).

Будова системи HTLab

Програмне забезпечення цієї системи представляє результати вимірювань у табличній і графічній формах, а також дає змогу проглядати та роздруковувати збережений у базі даних архів вимірювань за будь-який період часу.  

Відображення даних на ПК

Можлива також передача даних на інші комп’ютери локальної мережі та через Інтернет.
Крім визначення параметрів мікроклімату відображення та архівування даних, HTLab виконує такі функції:

  • контролювати температуру і вологість у серверному приміщенні;
  • архівувати значення параметрів мікроклімату;
  • подавати сигнал аварії в разі перевищення встановлених значень параметрів мікроклімату в приміщенні;
  • повідомляти користувачам про виникнення аварійних ситуацій через Інтернет та мережу мобільного зв’язку.

Наостанок зазначимо, що система мікроклімату для серверного приміщення має бути побудована з урахуванням усіх вимог СНиП 2.4.05-91, а її надійність забезпечить система моніторингу параметрів мікроклімату HTLab.