(044) 221-93-73 (068) 867-43-47 (099) 423-46-53 (073) 041-80-26

Система контролю температури, вологості та освітлення – надійний помічник для вашого бізнесу.

Можливості системи контролю температури і вологості

Система автоматичного контролю температури і вологості призначена для професійного моніторингу параметрів мікроклімату в приміщеннях. Система проводить вимірювання поточних значень температури, вологості, освітленості, точки роси, ведення архіву досліджуваних параметрів. За допомогою відповідного програмного забезпечення дані можуть бути візуалізовані у вигляді, таблиць, графіків чи мнемосхем.
Для зручності користувача і забезпечення найкращих результатів, система має наступні можливості:

 • контроль вимірюваних параметрів в реальному масштабі часу на моніторі комп’ютера
 • контроль критичних значень, звукове сповіщення у разі досягнення гранично допустимих значень, які встановлюються користувачем.
 • SMS-моніторинг. При виникненні аварій, нештатних ситуацій, а також періодична (по розкладу) відправка SMS з поточними значеннями датчиків дає повний контроль над системою при вашій відсутності.
 • доступ через інтернет. Можливість переглядання даних в реальному часі не тільки по локальній мережі, але і через Інтернет.
 • контроль дій персоналу у разі виникнення нештатних ситуацій. Система фіксує час реакції оператора
 • всі результати вимірювань в будь-якому часовому інтервалі можна проглянути і роздрукувати.

Конструктивні елементи

 

У системі використовуються різні типи датчиків, на базі яких можуть бути змонтовані системи різного типу – системи контролю температури, системи контролю вологості, а також системи автоматичного контролю температури і вологості:

 • модуль вимірювання температури (діапазон вимірювання від -40 °С до +60 °С) і вологості (діапазон від 0 до 100%),
 • модуль вимірювання температури з можливістю підключення виносного датчика,
 • модуль вимірювання освітленості.

Точність вимірювання температури складає ±0,5°С при 25°С, та для датчика підвищеної точності може сягати  ±0,3°С при 25 °С. 

  Використання виносних датчиків дозволить проводити вимірювання температури повітря у важкодоступних місцях, а також температуру рідини, ґрунту, тощо залежно від потреби користувача. Температурний датчик поміщений у герметичну гільзу з нержавіючої сталі різної довжини, що слугує додатковим рівнем захисту. Широкий діапазон вимірювання (від -55°С до +125°С), високі метрологічні характеристики, довжина з’єднувального кабелю до 20 м, дають можливість вирішувати найскладніші задачі.
Всі вимірювальні модулі надійно захищені:

 • рівень захисту корпусу ІР67(захист від вологи, пилу та бруду),
 • захист від переплюсовки і перенавантаження,
 • всі електронні схеми покриті подвійним шаром захисного лаку

З’єднуються вимірювальні модулі між собою паралельно за допомогою мережевого кабелю типу звита пара. Довжина з’єднання може сягати до 1000 м. Для зв’язку використовується відкритий протокол Modbus з фізичним інтерфейсом RS485, що дає змогу використовувати датчики незалежно, в будь-якій промисловій системі. До сервера вимірювальні блоки підключаються через USB-адаптер, при чому до одного адаптера може бути під’єднано до 64 датчиків.
Кількість датчиків та їх типи повністю визначається потребами користувача, система буде повністю адаптована під конкретні задачі, що забезпечить найкращий результат. При цьому, система є динамічною, за потреби можна додати вимірювальні модулі д діючої мережі, без прокладання додаткових комунікацій.

Окремо слід сказати про програмне забезпечення. Воно побудоване за принципом сервер-клієнт. Сервер проводить періодичне опитування датчиків, клієнт – візуалізацію отриманих результатів у вигляді графіків, таблиць, мнемосхем. При цьому створюється база даних вимірюваних параметрів, тому користувач може в будь-який момент підняти необхідні дані за необхідний йому період часу.

Програма має зручний і зрозумілий інтерфейс, тому кожен користувач, що має хоча б елементарні навики роботи з комп’ютером без проблем її опанує. Детально продумана робота з багатьма датчиками, з різними часовими інтервалами, відображення ділянок перевищення критичних значень, налаштування вигляду графіків, можливість створювати градієнтні схеми розподілу контрольованих параметрів у приміщенні – все це створює широкі можливості для візуалізації і аналізу отриманих результатів.

 

Застосування системи автоматичного контролю температури і вологості

Логістичні центри, склади, приміщення для зберігання різних товарів, сховища для овочів, фруктів і інших продуктів
Різні групи товарів вимагають різних температурних режимів зберігання і транспортування. Строгий контроль стану мікроклімату складських приміщень та логістичних центрів забезпечить збереження якості товарів, особливо це стосується продуктів харчування, ліків, а також електроніки, високоточних приладів, тощо. Система автоматичного контролю температури і вологості оптимізує енерговитрати в процесі зберігання, дозволить уникнути пошкоджень товарів, псування через неправильні температурні умови та рівень вологості.

Теплиці для вирощування овочів, квітів, грибів, саджанців, інших рослин
Створення та підтримання оптимальних умов на різних етапах розвитку рослини – запорука хорошого урожаю та максимального прибутку від виробництва. В теплицях як правило встановлюють не тільки системи контролю вологості і температури, але і освітлення. Наші системи допоможуть запобігти різким змінам фізичних параметрів середовища, допоможуть підвищити врожайність і якість продукції, зменшити втрати.

Інкубатори
Аналогічно в інкубаторах, тільки використання систем контролю вологості, температури та освітленості дозволить оптимізувати затрати та отримати максимальний прибуток. Система сповіщення повідомить про відхилення параметрів від норми, дозволить вчасно прийняти необхідні заходи.

Наукові та аналітичні лабораторії
Для задач генетики, мікробіології, при вирощуванні культур, для проведення різного роду експериментів, у роботі з експериментальними тваринами, та для інших задач необхідно постійно контролювати параметри середовища. Також для ефективної роботи та збереження працездатності високотехнологічного аналітичного обладнання, що може містити дуже чутливі до перепадів температури чи вологості елементи. Системи автоматичного контролю температури і вологості дадуть змогу обґрунтувати і документально підтвердити умови проведення експериментів.

Медичні заклади, особливо палати інтенсивної терапії, операційні
Надзвичайно важливим є контроль параметрів мікроклімату у медичних закладах, особливо це стосується палат інтенсивної терапії з тяжкохворими пацієнтами, палат для немовлят, людей чутливих до перепадів температури і вологості. Використання систем контролю температури і вологості дозволить підтримувати найкращі санітарно-гігієнічні умови в закладі, а також створить ґрунт для найшвидшого одужання пацієнтів.

На виробництві для контролю техпроцесів
У різних галузях промисловості є процеси, що вимагають строгого контролю умов середовища. Це є запорукою виробництва якісної продукції з визначеними властивостями і характеристиками. Наприклад в тунельних печах для обпікання цегли, сушарках для деревини, хімічній промисловості, металургії тощо. А збереження електронних архівів результатів вимірювань дозволить документально підтвердити дотримання при виробництві всіх вимог, встановлених технічними умовами.

Бібліотеки, музеї, сховища культурних цінностей
Скільки безцінних історичних реліквій, картин, старовинних книг безповоротно втрачаються через неналежні умови зберігання, а це втрата цілого пласту культури, напрямку в мистецтві, втрата історичної пам’яті. Особливо гостро ця проблема виникає з огляду на погане фінансування цих закладів. Невисока ціна системи контролю температури і вологості, робить її доступною навіть для бюджетних організацій, а простота у монтажі не вимагає радикальних змін у приміщенні, не порушить створеної атмосфери та інтер’єру.

Приміщення, де встановлено різне високотехнологічне електронне обладнання
Це і серверні, і вузли зв’язку, центри керування, аналітичні центри тощо. Надмірна вологість чи перепади температури, можуть вивести з ладу дороге обладнання, що несе за собою великі матеріальні збитки, втрату інформації, неможливості надання послуг, а в гіршому випадку може призвести до загрози життю людей.

Це тільки деякі приклади використання системи автоматичного контролю температури і вологості. Список можна продовжити. Незмінним залишиться те, що системи контролю температури і вологості завжди справляються з поставленими задачами і показують себе як високоефективні і надійні інструменти.

Система контролю температури і вологості у логістичному центрі

Для прикладу розглянемо більш детально систему дистанційного моніторингу температури і вологості, спроектовану, змонтовану і введену в експлуатацію компанією SIMVOLT.
За цими дверима знаходиться велике складське приміщення логістичного центру. Товари, що зберігаються тут, потребують особливого температурного режиму і відповідної вологості. Система контролю мікроклімату, встановлена на цих складах, дозволяє чітко контролювати температуру і вологість в кожний момент часу, оперативно приймати необхідні заходи в разі виходу значень за встановлені межі.
З іншого боку це ще і детальне документування параметрів. Оскільки вся база даних зберігається на комп’ютері, користувач (власник приміщення) має можливість надати своїм клієнтам документальне підтвердження стану мікроклімату на складі в той чи інший період часу, чи то у вигляді числових значень, чи графіків. Це дасть клієнту впевненість у правильному зберіганні свої товарів, а власника може захистити від необґрунтованих звинувачень у порушенні умов зберігання.
Для забезпечення найбільш ефективної і правильної роботи системи, наші фахівці проводять детальний попередній аналіз приміщення (його площі, заповненості меблями та устаткуванням, параметрів температури, вологості, роботи системи вентиляції і т.д.). Після цього визначається оптимальна кількість датчиків та місця для їх встановлення.

 

Всі датчики компактні, не займають багато простору, легко встановлюються та з’єднуються між собою. Для їх монтажу не потрібно проводити якісь радикальних перебудови чи перестановки, витрачати додаткові кошти. Датчики легко помістяться і на полицях, і стійках, перегородках, стінах, а їх робота не буде створювати жодних незручностей для персоналу. Єдина умова, звичайно краще встановлювати датчики на нерухомі деталі інтер’єру.
Раніше у цьому логістичному центрі для контролю параметрів мікроклімату використовувались кілька термогігрометрів з реєстрацією даних. Проте це створювало ряд незручностей, зокрема, для передачі результатів вимірювань на комп’ютер потрібно було знімати прилади, підключати їх по черзі до комп’ютера через USB-з’єднання і копіювати дані в ручному режимі. Не кажучи вже про можливість дистанційного сповіщення і контролю параметрів по мережі, такі функції були не доступні.
Система контролю температури і вологості передає всі вимірювані параметри на сервер в автоматичному режимі, надсилає SMS-повідомлення на вибрані номери телефонів з частотою, вибраною користувачем, а також у разі перевищення встановлених граничних параметрів.
Для даного проекту було використано п’ять датчиків температури і вологості, та один датчик занурюваного типу для контролю температури всередині холодильної установки. Він також надзвичайно компактний, встановлюється на бічну стійку і зовсім не заважає розміщувати тут необхідні товари.
Кількість і типи датчиків також визначаються згідно з потребами та побажаннями користувача. При чому систему можна розширювати, додаткові датчики можна встановити і інтегрувати в систему в будь-який момент, якщо виникає така потреба.

А поряд з цим датчиком розміщений блок керування холодильною установкою, і це жодним чином не впливає ні на результати вимірювань, ні на роботу холодильного обладнання. Всі датчики та з’єднання мають необхідні рівні захисту, широкий робочий температурний діапазон. Беззаперечна надійність системи досягається завдяки використанню високотехнологічних систем захисту вимірювальних модулів і з’єднань – це і самовідновлювані запобіжники, і система захисту від ударів блискавок, гідроізоляція електронних елементів подвійним шаром лаку, водонепроникний корпус. 

Отримати вичерпну консультацію з питань проектування, придбання та монтажу системи контролю параметрів мікроклімату Ви зможете за телефонами маркету вимірювальної техніки SIMVOLT (044)-221-93-73, (044) 221-72-30, або ж на сайті компанії SIMVOLT. Придбавши і встановивши таку автоматизовану систему контролю температури і вологості, Ви самі матимете змогу переконатись у зручності і надійності її роботи. Ви зможете в будь-який момент часу, з будь-якого місця слідкувати за станом мікроклімату, приймати оперативні рішення у разі необхідності, що називається «тримати руку на пульсі» і бути спокійним за збереження свого бізнесу та майна.

Гнатюк Олена,
к.ф.-м. наук,
науковий консультант SIMVOLT