Що ми повинні знати про газ?

У природі газ зустрічається як у чистому вигляді, так і у складі різноманітних сумішей. У літосфері утворюються скупчення вільного газу, які для людини мають велике промислове значення. До таких вільних газів належать суміші вуглеводнів, азоту, вуглекислого газу, сірководню, водню, гелію, оксиду вуглецю, аргону, парів ртуті тощо.

Та найголовніше, що слід пам’ятати про газ – це те, що він може бути не лише  необхідним для використання в промисловості, а й становити завдяки своїм фізико-хімічним властивостям серйозну небезпеку для здоров’я та життя людини. Безпечно мати справу з газом допоможуть газоаналізатори, які визначають якісний і кількісний склад сумішей газів.

Газоаналізатори в різних галузях промисловості та життєдіяльності людини

Сучасні газоаналізатори надійні та зручні в експлуатації, мають безліч додаткових функцій та широко застосовуються у багатьох сферах промисловості та життєдіяльності людини. Зокрема, газоаналізатори визначають концентрацію шкідливих речовин у повітрі, використовуються у системах керування двигунами внутрішнього згоряння, регулюють горіння котлів теплоелектростанцій. Газоаналізатори необхідні на хімічно небезпечних виробництвах, під час визначення витоків у холодильному обладнанні та негерметичності газового і вакуумного устаткування, на вибухонебезпечних і пожежонебезпечних виробництвах для визначення вмісту горючих газів у відсотках від нижньої концентраційної межі поширення полум’я.  У дайвінгу газоаналізатори слугують для визначення складу газової суміші в балонах для занурень. Газоаналізатори також використовують у підвалах, колодязях та приямках перш ніж розпочати вогневі роботи.

Розрізняють такі 3 види: індикатори, сигналізатори і безпосередньо газоаналізатори. Індикатори дають якісну оцінку газової суміші за наявністю контрольованого компонента і, як правило, відображають інформацію за допомогою лінійки із декількох точкових індикаторів. Сигналізатори також дають приблизну оцінку концентрації контрольованого компоненту, але при цьому мають один або декілька порогів сигналізації. При досягненні концентрацією порогового значення, спрацьовують елементи сигналізації. Робота ж безпосередньо газоаналізатора ґрунтується на вимірюванні фізичних, фізико-хімічних характеристик газової суміші або її окремих компонентів.

Маркет вимірювальних приладів SIMVOLT пропонує цілий спектр приладів для аналізу та виявлення небезпечних та отруйних речовин в повітрі. Це детектори вуглекислого газу, чадного газу, детектори витоку холодоагентів та горючих газів, газоаналізатори на присутність летючих органічних речовин, а також мультифункціональні газоаналізатори. Розглянемо детальніше деякі моделі.

Побутові детектори чадного газу  СО

Відомо, що чадний газ особливо небезпечний тим, що не має характерного запаху, а отже виявити його наявність в нашій оселі без спеціального вимірювального приладу просто неможливо. CO здатний утворювати з гемоглобіном крові порівняно стійку сполуку − карбогемоглобін, внаслідок чого кров втрачає здатність передавати кисень тканинам організму. Для людини таке явище дуже часто має летальний кінець.

Якщо у Вашій оселі є камін, піч або газовий конвектор, встановлення якого останнім часом набуває все більшої популярності в українських заміських будинках, подбайте про свою безпеку використавши детектор чадного газу який сповістить Вас про присутність СО.  

Маркет вимірювальних приладів SIMVOLT пропонує наступні моделі: AZ-7701TM-801MIC-98108. Їх гучна сигналізація допоможе виявити несправності у Вашому димарі каміна чи печі. Просте налаштування порогової концентрації, можливість роботи від батарейок робить експлуатацію цих приладів простою та ефективною.

Також у виявленні чадних газів Вам допоможе детектор СМ-1101. Прилад сповіщає про присутність вуглецю (СО) звуковим сигналом та повідомленням на рідкокристалічному дисплеї у ppm. Діапазон вимірювання: від 0 до 1000 ppm. Точність: ±5 % або ±10 ppm. Виробник − Exotek Instruments, Швеція.

Детектори горючих газів

Маркет вимірювальних приладів пропонує наступні моделі детекторів витоку горючих газів: AZ-7291AZ-7201, GSUN GM-8800A. Окрім звукової сигналізації, ці прилади оснащені світлодіодними індикаторами для візуального сповіщення про витік, довгим, тонким і гнучким щупом типу «гусяча шия», що дає змогу знаходити витоки газу у важкодоступних місцях. 

Моделі AZ-7291AZ-7201, призначені для виявлення витоку метану і пропану, а GD-3300може виявляти цілий ряд небезпечних речовий, в залежності від налаштувань. Це: природний газ, пропан, бутан, метан, ацетон, спирт, аміак, водяна пара, окис вуглецю (не в кількісному визначенні), бензин, авіаційне паливо, сірководень, дим, промислові розчинники, розчинники лаку, нафта. Користувач має можливість налаштовувати чутливість залежно від досліджуваного середовища.

Детектори витоків холодоагентів (фреонів)

Для виявлення витоків холодоагентів (фреонів) призначений прилад шведського виробника Exotek – високочутливий детектор RLD-1401, а також CEM GD-3303. Холодоагент, як відомо, це робоча речовина холодильної машини, яка при кипінні і в процесі ізотермічного розширення віднімає теплоту від охолоджуваного об’єкту, а після стиснення передає її охолоджуючому середовищу за рахунок конденсації. Детектор RLD-1401 чутливий до таких холодоагентів: R-134a, R-404A, R-410A, R-407C, R-22. Прилад оснащений довгим гнучким щупом (40 см), що дає можливість виявляти витоки холодоагентів у важкодоступних місцях, а також світлодіодними індикаторами для візуального сповіщення про витік. Із цим приладом Ви зможете власноруч налаштовувати рівень чутливості.

Модель CEM GD-3303 оснащена світловою та звуковою сигналізацією про витік, з прискоренням звукового сигналу при наближенні до місця витоку. Зручності в користуванні приладом додають налаштування повідомлень, легке керування однією рукою та ударостійкий кейс для зберігання.

Спеціалісти Маркету вимірювальних приладів «SIMVOLT» завжди раді допомогти та проконсультувати кожного бажаючого щодо вибору якісного та прийнятного за ціною газового аналізатора.