Хлорована вода може бути небезпечною для здоров’я людини

Вода є середовищем для існування і розмноження мільйонів бактерій та мікроорганізмів, постійно потрапляють в неї з навколишнього середовища. Тому вода, що використовується для потреб людини, вимагає регулярної дезинфекції.

Одним з найбільш надійних, простих і недорогих способів знезараження води є хлорування. Застосування хлору як дезинфікуючого засобу здійснює не тільки бактерицидну дію. Хлор завдяки своїм окислювальним властивостям і консервуючому ефекту післядії контролює смакові властивості і запах води, знебарвлює її, видаляє залізо та марганець, руйнує сірководень, попереджає зростання водоростей, підтримує чистоту фільтрів тощо. Жодне з інших альтернативних засобів не може зрівнятися з хлором в універсальності і простоті використання.

Однак, при недотриманні рекомендованих норм застосування, а також без контрольних замірів рівня хлору хлорування може бути небезпечним для здоров’я людини і шкідливим для навколишнього середовища. Так, висока концентрація хлору в басейнах викликає подразнення слизових оболонок, викликає появу неприємного запаху, а в питній воді – може призвести до отруєння. Занадто низька концентрація хлору не забезпечує належну дезинфекцію і сприяє поширенню інфекцій.

Контролюємо рівень хлору у воді хлорметром

Так, контроль за вмістом хлору має важливе значення для проведення процесів знезараження питних та стічних вод, басейнів. Вимірювати цей показник допоможуть прилади – хлорметри, які можна купити в маркеті вимірювальних приладів SIMVOLT.

Хлорметр Ezodo Ezodo FTC-420 – прилад затверджений Управлінням з охорони навколишнього середовища США для вимірювання вільного та загального вмісту хлору у воді. Метод вимірювання – фотометричний з використанням DPD.

DPD – (N,N-диетил-п-фенілен-диамін) взаємодіє з хлором, що міститься у воді. Нова сполука забарвлює розчин у пурпуровий колір за інтенсивністю якого і визначають концентрацію хлору. 

Вимірювані показники дуже важливі для дезінфекції. Оскільки, вільний хлор – це той, який ще не прореагував з органічними та інфекційними забруднювачами і здатний знешкодити їх. Він має велику окисну здатність, за рахунок якої і відбувається знезараження води. Рівень загального хлору – це загальна кількість зв’язаного і вільного хлору. Вміст зв’язаного хлору не повинен перевищувати третину від рівня загального хлору.

Власникам басейнів, крім хлору, необхідно вимірювати і рН води

Слід зауважити, що власникам басейнів, крім рівня хлору, необхідно контролювати і такий параметр, як рН води. Оскільки, від рівня водневого показника залежить здатність хлору дезінфікувати воду. Так, при високому рівні pH (вище 7,6) знижується ефективність хлору. При підвищеному рівні рН хлор стає летючим і виділяється з води, викликаючи появу різкого запаху.

Для вимірювання рівня рН води в басейнах SIMVOLT рекомендує використовувати рН-метри Ezodo 5011A і Ezodo 6011A, що добре зарекомендували себе на практиці. Обидва прилади вимірюють водневий показник у діапазоні від 0 до 14. Перевагою моделі Ezodo Ezodo 6011A є наявність змінних електродів і водозахищений корпус.

Слід зазначити, що всі вищезазначені прилади компактні і зручні у використанні, мають високу роздільну здатність і точність.

Фахівці SIMVOLT надають кваліфіковані консультації та подбають про швидкій доставці по Києву та Україні. Крім того, Ви самі можете відвідати офіс SIMVOLT і протестувати обраний прилад. Також магазин здійснює пошук і доставку приладів за індивідуальним замовленням.