Графік роботи:

Пн.-Птн.: 09:00–17:00

Замовлення на сайті приймаються цілодобово

0
Мій кошик
Каталог
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Гемологія, Дорогоцінні камені

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Рефрактометри гемологічні і їх застосування

У ювелірній справі, геологічних роботах і навіть в криміналістиці часто необхідна експертиза різних мінералів, в тому числі і дорогоцінних каменів. Вона дозволяє встановити природу, джерело походження, склад і властивості натуральних і синтетичних каменів, гірських порід, імітацій, підробок.

Мінералогічна (або гемологічна) експертиза встановить:

  • яким є досліджуваний камінь - дорогоцінним, напівдорогоцінним, підробним, натуральним або штучним, його назва;
  • розмір, вага і ціна досліджуваних мінералів;
  • родовище необробленого матеріалу;
  • чи була обробка каменю, в яких умовах вона виконувалася, якою була якість цієї обробки і кваліфікація майстра;
  • чи використовувалися мінерали в якості інкрустації прикрас та інших предметів, а також допоможе виявити сліди їх на цих виробах;
  • чи були різні об'єкти раніше одним цілим.

Для проведення мінералогічної експертизи використовують різну контрольно-вимірювальну техніку. До числа найбільш затребуваних приладів відносять спеціальні рефрактометри для тестування каменів. Купити такі в Україні недорого і в широкому асортименті пропонує інтернет-магазин SIMVOLT.

Основний інструмент гемологічної експертизи

Професійний рефрактометр по праву вважається основним інструментом для проведення комплексної експертизи різних каменів. Прилад застосовується не тільки досвідченими фахівцями, а й колекціонерами-аматорами, оскільки користуватися пристроєм досить просто.

Дослідження мінералів за допомогою рефрактометра ґрунтується на явищі рефракції. Прилад встановлює коефіцієнт світлозаломлювання і по ньому користувач робить висновки, оскільки кожна порода має унікальний діапазон заломлення світла, тобто унікальний індекс рефракції (RI). Запам'ятовувати параметри для кожного мінералу немає необхідності - вся інформація є у вільному доступі і зібрана в довідкових таблицях.

Як застосовувати рефрактометр, замовити який пропонує SIMVOLT? Звичайно, кожна модель пристрою має свої особливості, але у них загальний принцип функціонування. На головну призму наносять краплю імерсійної рідини для кращого зчеплення і укладають досліджуваний матеріал рівною межею вниз. Працювати потрібно гранично обережно, вживаючи всіх заходів безпеки, оскільки імерсійна рідина сильно токсична і їдка.

Дивлячись в окуляр вимірювача, користувач зазначає смужку (покажчиком є відбитий промінь або 1-2 тіньові лінії). Важливо: якщо досліджуваний камінь має подвійну рефракцію, то тіні дві, якщо одинарну - то вона одна. Також варто врахувати, що деякі породи при обертанні поводяться по-особливому: тіньові лінії будуть переміщатися в діапазоні світлозаломлювання. Існує ще одна тінь на шкалі вимірювального приладу - від імерсійної рідини (в межах 1.78 - 1.79), її необхідно навчитися розпізнавати і не плутати з показниками світлозаломлювання каменів.

Особливості використання рефрактометра

У разі, коли коефіцієнт рефракції неможливо визначити, його не видно, то слід встановити причину. Це може бути наступне:

  • грань мінералу, укладена на призму гемологічногорефрактометра, нерівна, недостатньо плоска; можливо, дослідженню заважають кріплення каменю, елементи оправи (якщо він інкрустований в предмет);
  • відсутня точка дотику каменю і робочої призми (недостатньо імерсійної рідини або її повна відсутність);
  • проблеми з інтегрованим джерелом освітлення або зовнішнім світлом;
  • можливо, має місце, коли індекс рефракції аналізованого матеріалу вище діапазону шкали приладу (таке явище спостерігається при дослідженні деяких натуральних і синтетичних каменів).

Проводячи дослідження за допомогою рефрактометра гемологічного, варто пам'ятати, що штучне і натуральне каміння однієї породи (наприклад, синтетичний і благородний діамант) мають однаковий показник світлозаломлювання. Пояснення цьому просте: аналоги володіють такими ж фізичними властивостями і хімічним складом, що і натуральні мінерали. Однак не всі дорогоцінні камені можна синтезувати в лабораторії.

Так само важливо проводити регулярне калібрування, а в разі, коли потрібні максимально точні результати, то проводять перенастроювання рефрактометра перед кожним застосуванням. По закінченню робіт призму промивають дистильованою водою і витирають м'якою тканиною.

Де купити рефрактометр в Україні вигідно?

Інтернет-магазин SIMVOLT запрошує за вигідними покупками всіх людей, які мають потребу в контрольно-вимірювальних приладах. В асортименті компанії представлені точні, надійні, 100% оригінальні пристрої, що відрізняються довгим терміном служби і легкістю в експлуатації. Це рефрактометри професійні, які мають мінімальну похибку, придатні до інтенсивної експлуатації і до застосування в складних умовах. Прилади портативні, що полегшує їх зберігання і перенесення.

У маркеті SIMVOLT представлена продукція найкращих світових виробників, чиє ім'я добре відоме в наукових і професійних колах. Наша компанія тісно співпрацює з ними, представляє їх інтереси в Україні, тому здійснює прямі поставки і має ексклюзивні умови. Ось чому ціна рефрактометра будь-якої моделі виявиться найнижчою в регіоні. Крім того, вимірювачі підлягають гарантії та сервісному обслуговуванню, в кожній упаковці є інструкція на зрозумілій мові.

Маркет вимірювальних приладів SIMVOLT пропонує купити рефрактометри з доставкою по всій Україні. Ми співпрацюємо з перевіреною транспортною компанією, яка не тільки має доступні тарифи, а й вживає всіх заходів щодо збереження крихкого і високоточного обладнання. Замовляючи техніку для мінералогічної експертизи у нас, будьте впевнені - вона справна і якісна, а тому придатна до негайного використання.

Вгору