(044) 221-93-73 (068) 867-43-47 (099) 423-46-53 (073) 041-80-26

Ефективний захист від прослуховування – екранування приміщення

Що знають троє - то скоро триста знатимуть

Наскільки важливим є забезпечення конфіденційності  інформації в сучасному світі, важко переоцінити. На різних рівнях – від приватних інтересів конкретної особи до фінансових та комерційних таємниць, виходу на ринок нових продуктів, секретних наукових розробок і аж до захисту державних інтересів. Захист інформації став важливою частиною комплексної системи безпеки ведення бізнесу, безпеки надважливих внутрішньодержавних та міжнародних інформаційних потоків.

Одним із найбільш легкодоступних каналів витоку інформації є прослуховування (телефонних розмов, переговорів, приватних розмов тощо). Якщо Ви не захищаєте свою приватність, то підслухати Ваші розмови не просто, а дуже просто. І для цього не потрібно проникати в приміщення, викрадати документацію чи зламувати комп’ютер, достатньо використати спеціальні технічні засоби, які, зважаючи на суттєве здешевлення електронної техніки, стали сьогодні загальнодоступними. Основними каналами для прослуховування є акустичні канали, оптичні канали, радіоканали, електромагнітні канали та ін. 

Звичайно, сьогодні є багато способів активного захисту від прослуховування. Наприклад, увімкнений в приміщенні шумогенератор або прикріплений на скло віброгенератор суттєво утруднить чи зробить неможливим виділення корисної інформації стороною, яка прослуховує. Однак найбільший прорив у технічних засобах прослуховування був здійснений саме за допомогою електромагнітного випромінювання. Це і використання мініатюрних жучків чи відеокамер, що передають сигнал по радіоканалу, і зняття інформації з монітору комп’ютера, і перехоплення GSM-трафіку. А використовуючи радіочастотну клавіатуру чи радіотелефон, Ви самі передаєте всю інформацію зацікавленій стороні «в прямому ефірі».

Що дає екранування приміщення від електромагнітних полів?

Почуваєтеся абсолютно незахищеними? Рішенням проблеми може бути комплексний підхід - застосування технічних засобів активного захисту (генераторів шуму, мережевих фільтрів, скануючих радіоприймачів тощо) та пасивного захисту у вигляді екранування приміщення від електромагнітних полів. Скориставшись засобами захисту, що їх пропонує Маркет вимірювальних приладів "SIMVOLT" (екрануючі фарби, екрануючі тканини, екрануючі плівки на вікна, заглушки на розетки), Ви повністю перекриваєте електромагнітний канал прослуховування та витоку інформації.

Стають неможливими:

  • несанкціонований доступ до локальної WiFi-мережі
  • передача аудіо- чи відеоінформації на радіочастотах
  • сканування зображень із моніторів комп’ютерів

Екрануюче ґрунтове покриття (фарба) наноситься під час проведення ремонтних робіт на стіни, стелю та підлогу і забезпечує екранування електромагнітного сигналу на рівні вище 90 %. Одночасне використання екрануючих плівок та штор з екрануючої тканини забезпечать додаткові рівні захисту.
Якщо на перший погляд такі заходи можуть здатися надмірними та занадто дорогими, то варто оцінити втрати, яких зазнає компанія, підприємство, держава у випадку несанкціонованого прослуховування та витоку інформації. Такі заходи безпеки просто необхідні для захисту кімнат для перемовин, дорадчих кімнат, приміщень секретних державних служб і установ, виробництв стратегічного призначення, у приватних інтересах тощо.

Як працюють екрануючі матеріали

Матеріали, що екранують електромагнітне випромінювання, за принципом дії можна поділити на дві групи. Одні працюють на ефектах відбивання і поглинання (для високочастотних полів), інші – на ефектах поляризації та намагніченості матеріалу екрана (для низькочастотних полів).
Наприклад, екрануючі тканини містять у своєму складі металеві волокна, що утворюють сітку, яка і слугує екраном. Волокна можуть бути срібні, мідні, сталеві чи з інших металів.

Екрануючі фарби працюють за рахунок вмісту неметалевих провідних компонентів, таких як порошкоподібна сажа, модифікований графіт із додаванням полімерних волокон. Плівки на вікна містять у своєму складі композицію оксидів металів олова, нікелю, міді, срібла тощо. Важливим моментом є необхідність заземлення екрануючих покриттів для забезпечення стікання зарядів, що утворюються на їх поверхні. Детальніша інформація про фізичні принципи екранування та опис захисних матеріалів представлені в роботі "Ефективні засоби захисту від електромагнітних полів".

Маркет вимірювальних приладів "SIMVOLT" пропонує не тільки широкий асортимент засобів захисту від електромагнітних полів. Наші фахівці проведуть детальний аналіз, щоб визначити перелік оптимальних заходів для найефективнішого захисту від прослуховування. Звертайтесь до наших консультантів за додатковою інформацією.