Вільна волога призводить до псування сировини

Вода дає життя, але вона приносить і немало шкоди, руйнуючи те, що створила людина.Саме волога є причиною гниття, вона створює середовище, яке є поживним для багатьох мікроорганізмів. Загалом, розрізняють три види вологи в сировині: 1) хімічно зв’язана вода, 2) фізико-хімічно зв’язана вода, 3) механічно зв’язана вода, або вільна волога. Якщо перші два види не несуть в собі небезпеки, то надлишок вільної вологи в рослинній сировині є одним із факторів її псування. Саме тому видалення вологи шляхом сушіння використовується як метод пригнічення росту мікроорганізмів та ферментативної активності.

Окрім впливу на термін зберігання рослинної сировини, вологість відіграє важливу роль у технологічних процесах. Наприклад, при виготовленні фармпрепаратів на основі рослинної сировини надлишкова вологість впливає на масу, як наслідок, і на рецептуру, технологічний процес. Також надлишок вологи впливає на вартість сировини при закупівлі.

Аналізатори вологості і вологоміри визначають вологість у сировині

Отже, контроль вологості в рослинній сировині відіграє важливу роль. Для вимірювання вологості в сировині використовуються спеціальні прилади – аналізатори вологості і вологоміри. Вологомір є більш дешевим і відповідно більш примітивним інструментом. Окрім цього, вологомір дає можливість детектувати наявність лише механічно зв’язаної вологи, в той час як аналізатор вологості дає більш повну картину завдяки використанню гравіметричного методу аналізу. Тобто, аналізатори вологості дають можливість детектувати і вільну вологу, і фізико-хімічно зв’язану воду, що в більшості випадків є важливим моментом.

Аналізатори вологості OHAUS

Компанія «SIMVOLT» пропонує дві моделі аналізаторів вологості. Модель OHAUS MB23 завдяки сучасній технології технології нагріву та вбудованим електронним вагам дозволяє швидко і легко визначати вміст вологи в невеликій кількості зразка (від 5 до 110 г) з точністю до 0,1 % або 0,01 г. Прилад обладнаний ІЧ нагрівальним елементом і працює в діапазоні температур від 50 до 160 °С з кроком у 5 °С. Модель також обладнана рідкокристалічним дисплеєм, що відображає % вологості, масу, температуру та час.

Інша модель OHAUS MB25 є більш дорогим, але й більш точним приладом, оскільки дозволяє визначати вологість з точністю до 0,05 % або 0,005 г. Цей аналізатор вологості  обладнаний галогеновим нагрівальним елементом і працює в діапазоні від 50 до 160 °С з кроком у 5 °С. Як і попередня модель, прилад обладнаний таймером, що розрахований на час від 1 до 99 хв із 30-ти секундним інтервалом у діапазоні 60 хв. Прилади мають результат повторюваності у 0,2 % при 3 г зразка або 0,05 % при 10 г зразка. Користувач має можливість обирати формулу розрахунку, встановлювати температуру сушіння та програмувати умови автоматичного закінчення процедури сушіння. Завдяки своїм характеристикам ці моделі  знаходять своє застосування у дослідницьких лабораторіях, підприємствах, установах контролю якості товарів та послуг, природоохоронних установах тощо.

Таким чином, використовуючи аналізатори вологості від SIMVOLT, Ви можете перевіряти наявність вологи в сировині, яку купуєте, виробляєте, продаєте чи просто зберігаєте. Варто зазначити, що пропоновані прилади надзвичайно прості у використанні. Потрібно лише встановити необхідні параметри температури та часу, завантажити зразок і почати процес. Якщо Ви маєте сумніви в тому, який прилад краще обрати, звертайтесь до консультантів SIMVOLT, вони допоможуть дібрати саме той прилад, який Вам потрібен.